Wpisy użytkownika MuangThai z dnia 20 marca 2009

Liczba wpisów: 3

muangthai
 
W Nowej Zelandii powstała pierwsza na  świecie restauracja zawieszona w naturalny sposób na drzewach.Całość została zaprojektowana przez Pacific Environment Architects i składa się z drewnianych elementów podwieszonych około 12 metrów nad ziemią i szerokich na około 10. Dobudowana została „podniebna„ droga doprowadzająca klientów do stolików o długości 60 metrów. Wszystko oczywiście w „powietrzu”. Bez fundamentów, bez pozwoleń na budowę, bez okien. Nawet kuchnia i toaleta znajduje się na podwyższeniu.
www.pacificenvironments.co.nz
www.yellowtreehouse.co.nz/
Pokaż wszystkie (5) ›
 

muangthai
 
Najnowszy, monachijski budynek muzealny autorstwa studia architektonicznego z Berlina Sauerbruch Hutton, zostanie otwarty w maju 2009 roku, ale już teraz można podziwiać jego fasadę. Z pewnością nie można przejść obojętnie.
Muzeum złożone jest z dwóch części,w pierwszej z nich mieszczą się przestrzenie wystawiennicze,w drugiej hol wejściowy, księgarnia, foyer oraz kawiarnia, a także pomieszczenia administracyjne. W muzeum znajdą się również sale seminaryjne, magazyn i pomieszczenia konserwatorskie. Wysokość narożnej części równa się z sąsiadującym budynkiem, będącym ikoną powojennej architektury, zaprojektowanym przez Sepa Rufa.
Fasada i elewacje obiektu złożone są z kilku warstw, m.in. specjalnej, wygłuszającej, dwukolorowej metalowej. Najbardziej charakterystyczna jest jednak warstwa zewnętrzna, jednolita na całej powierzchni wykonana z 36,000 rytmicznie powtarzających się pionowych elementów ceramicznych w 23 kolorach. Połączone są one w trzy grupy kolorystyczne o różnych odcieniach. Każda grupa odpowiada określonej części budynku. Z daleka kolory wydają się zlewać, są neutralne, delikatne, pastelowe, z bliska natomiast są wyraźnym, ostrym akcentem.
www.sauerbruchhutton.de
  • awatar absyntowa: Efekt niesamowity, i to jasne drewniane wnętrze! Ach, cudo. Szóste zdjęcie bardzo mi się podoba; widać że mimo zabójczej kolorystyki budynek harmonijnie wpasowuje się w otoczenie.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: :) :) :)
  • awatar happygirl: ale to już było.... jakieś sto tysięcy razy
Pokaż wszystkie (3) ›
 

muangthai
 
Formosa 1140 to budynek projektu Lorcan O’Herlihy Architects. Jest to nowa inwestycja w zachodniej części Hollywood w Kalifornii. Oryginalna czerwona fasada z metalowych, pofalowanych paneli otacza cały dom. Zapewnia też cień dla okien, a także oddziela poszczególne mieszkania od przestrzeni publicznej.
www.formosa1140.com
  • awatar Nortus & Potworna spółka: kolor zabójczy ale efekt kapitalny
  • awatar gość: wewnątrz dobrze z zewnątrz za dużo blachy za mało w tym duszy
  • awatar muzyczka87: fajny blog zapraszam na mój
Pokaż wszystkie (3) ›