Wpisy użytkownika MuangThai z dnia 29 maja 2009

Liczba wpisów: 3

muangthai
 
W Kairze ma powstać zaprojektowany przez Zaha Hadid zespół wieżowców Stone Towers.W Kamiennych Wieżach, które powstaną dla Rooya Group, znajdą się biura, pięciogwiazdkowy biznes-hotel, punkty usługowe, restauracje, bary i sklepy. A wszystko to ma być wpisane w malowniczy ogród. Całe założenie zajmie 525 tysięcy metrów kwadratowych.
Jak mówi Hadid,inspiracją była dla niej tradycyjna lokalna  architektura: „Wiele razy byłam w Egipcie i zawsze fascynowała mnie matematyka i sztuka arabskiego świata. W naszym biurze zawsze dążymy do połączenia geometrii z bogactwem tradycyjnej sztuki regionu i osiągnięciami nauki – algebry, geometrii i matematyki. Te poszukiwania leżą także u podstawy projektu Kamiennych Wież. W projekcie o tak wielkiej skali konieczne jest zachowanie równowagi między niezbędną powtarzalnością elementów a unikaniem monotonnego układu statycznych, masywnych brył. Architektura Kamiennych Wież wprowadza geometryczny rytm podobnych do siebie i powiązanych, ale indywidualnie zróżnicowanych budynków, które tworzą spójną kompozycję”.
  • awatar absyntowa: Ciekawa jestem, ile wyniesie całkowity koszt i czas budowy... Projekt wygląda niesamowicie, jak stojące chromosomy ;]
  • awatar little_girl_rock96: śliczne.. takie proste a jednak ma coś w sobie ;)
  • awatar rezerwat: fantastyczne, rewelacyjne. mam nadzieję, że zostaną zrealizowane. NIESAMOWITE!!
Pokaż wszystkie (6) ›
 

muangthai
 


W jednym z przejść podziemnych amsterdamskiego blokowiska Bijlmer zobaczyć można efektowną 24 metrową instalację z diod. Projekt jest interaktywny – reaguje na ruch przechodniów w przejściu.
The Moodwall została zaprojektowana przez grupę Urban Alliance, w skład której weszły pracownie : Studio Klink (architektura), Illuminate (media), Cube (konstrukcja).

www.studioklink.com
www.illuminate.nl
  • awatar Dilerka: Wyglada fajnie, tylko ze Bijlmer jest strasznym zadupiem i strach tam wieczorem chodzic. Ciekawe, czy to jeszcze dziala?
  • awatar princessAna: Wybieram się wkrótce w tamte rejony więc dzięki za ciekawe miejsce
  • awatar MuangThai: @Dilerka: The Moodwall to projekt pilotażowy, jeśli okaże się sukcesem, zostanie powielony w innych częściach miasta. A koszt jednej instalacji to 260 tys.euro.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

muangthai
 
  • awatar rezerwat: właściwie to nie jestem zwolennikiem bieli, ale tutaj jest OK, bo reszta jest w zgodzie ze ścianami.
  • awatar little_girl_rock96: zawsze biel wydawała mi się zmina.. ale tu jest inaczej jest bardzo przytulna i ciepła ;)
  • awatar Mandrake: a ja w bieli nie lubie, czuje sie jak w szpitalu.
Pokaż wszystkie (3) ›